.jpg)
16 listopada br. odbyła się pierwsza edycja zajęć integracyjnych dla rodziców i dzieci oraz zajęć grupowych dla rodziców.
I. zajęcia integracyjne dla rodziców i dzieci
Jesteśmy tworzymy – techniki twórczego myślenia i działania, prowadzone przez Marlenę Dojlidę. Dzięki wykorzystaniu metod arteterapeutycznych uczestnicy mieli okazję rozwijać swoją kreatywność, a także budować spontaniczne relacje dziecko-rodzic, dziecko-dziecko oraz rodzic-rodzic. Zajęcia miały niepowtarzalny charakter, a twórcze myślenie i działanie sprzyjało wzajemnej integracji.
Rodzinne tańce i piosenki – współpraca w grupie z wykorzystaniem metod aktywizujących, prowadzone przez Ewę Pierzgalską. Podczas zajęć uczestnicy doświadczali radości z ruchu i wzajemnego kontaktu. Tańce integrujące, tańce w kręgu, improwizacje ruchowe z rekwizytem oraz wspólne muzykowanie budziły energię, uśmiech i spontaniczność.
Nasza rodzina tworzy więzy rodzic-dziecko; budujemy wzajemne zaufanie, prowadzone przez Marlenę Dojlidę. Najważniejszym celem zajęć było: rozwijanie wzajemnej komunikacji, pogłębianie zaufania oraz konstruowanie wspólnych rozwiązań. Efektem zajęć było przygotowanie wspólnego przedstawienia o tematyce profilaktycznej.
II. zajęcia grupowe dla rodziców
Skuteczna komunikacja rodzic-dziecko, prowadzone przez Iwonę Kukowkę.
Celem zajęć było zrozumienie biologiczno-społecznego podłoża i mechanizmów konfliktu pokoleń oraz nabycie umiejętności wykorzystania tej wiedzy dla lepszej komunikacji z nastolatkiem. Podczas zajęć, uczestnicy nauczyli się stosowania podstawowych zasad empatycznej komunikacji ze swoim dorastającym dzieckiem.
Trudności i wyzwania wychowawcze – jak sobie z nimi radzić?, prowadzone przez Martę Jezierską-Golon. Rodzice analizowali konkretne problemy/trudności wychowawcze oraz poszukiwali na nie skutecznych rozwiązań.
Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, aby dzieci do nas mówiły?, prowadzone przez Martę Jezierską-Golon. Podczas zajęć warsztatowych uczestnicy analizowali tematykę skutecznej komunikacji, przede wszystkim w zakresie posługiwania się językiem akceptacji, budowania partnerskiego porozumienia oraz rozwijania więzi w oparciu o troskę i zrozumienie.
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"