Wystawa popularyzująca naukę | Młyn Wiedzy | Z głową w gwiazdach

Data: 27.03.2019 Kategorie: Akademia Młodych Odkrywców
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodwa im. Stanisława Staszica w Pile oraz Miasto Piła serdecznie zapraszają Studentki i Studentów Akademii Młodych Odkrywców (Odkrywanie Talentów, Szlifowanie Diamentów) do wzięcia udziału w wystawie popularyzującej naukę, która odbędzie się 2 kwietnia br. w ramach XIII edycji Festiwalu Nauki.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z Torunia, zaprezentuje wystawę interaktywną – „Wmiksuj się” oraz urządzenie multimedialne do tworzenia muzyki Mash Machine.

Ekspozycja w atrakcyjny sposób przedstawia zagadnienia z fizyki dźwięków. – Zwiedzający będą mogli przekonać się na własnych zębach, „słuchając” przy ich pomocy muzyki, że dźwięk rozchodzi się nie tylko w powietrzu, ale również w ciałach stałych – wyjaśnia Marcin Centkowski. Wystawa składa się z siedmiu eksponatów. Ekspozycję uzupełniają stanowiska poświęcone podstawowym zagadnieniom fizyki dźwięków, takim jak powstawanie fal stojących w dzwonach rurowych czy badanie poziomu hałasu. Najgłośniejsze eksponaty na wystawie „Wmiksuj się!” to organy bum bum i stanowisko „Wykrzycz się!”. Na pierwszym będzie można dowiedzieć się czym jest fala stojąca, a także jak długość rury wpływa na wysokość wydobywającego się z niej dźwięku. Drugie stanowisko to specjalna kabina, w której zainstalowany jest decybelomierz.

Wystawa odbędzie się 2 kwietnia br. na terenie hali sportowej PWSZ w Pile, ul. Podchorążych 10. Studentki i Studentów AMO zapraszamy na indywidualne zwiedzanie w godz. 14.10-15.30 - jest to czas zarezerwowany wyłącznie dla Was. Na zapoznanie się z poszczególnymi eksponatami potrzeba ok. 40 minut. Jeśli jednak ze względu na obowiązki szkolne dzieci nie będą mogły uczestniczyć we wskazanych godzinach zapraszamy w godzinach 9.30-14.10.
 
Jednocześnie zapraszamy do skorzystania z oferty trzynastej edycji Festiwalu Nauki PWSZ w Pile.
 
Państwa uwadze polecamy spotkanie z Karolem Wójcickim – pasjonatem nocnego nieba, popularyzatorem astronomii, dziennikarzem naukowym, prezenterem telewizyjnym, który stworzył największy w Polsce astronomiczny fanpage „Z głową w gwiazdach”. Podczas spotkań z Karolem Wójcickim można dowiedzieć się m.in.: – Co na niebie migocze, a co nie? Skąd się biorą komety? Jaka jest jedyna planeta w całości zamieszkała przez robot? Co to jest spagettifikacja i dlaczego czarna dziura jest czarna? Czy spadające gwiazdy naprawdę spełniają życzenia? Jak dokonać własnego, wielkiego odkrycia astronomicznego… nie ruszając się sprzed komputera?
 
Termin: 1 kwietnia br., godz. 11.00, Auditorium Maximum PWSZ w Pile
© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"