
W sobotę, 11 maja br., w PWSZ w Pile odbyły się kolejne zajęcia dla dzieci w ramach projektu Akademia Młodych Odkrywców 2.0 - z pasji do nauki!
Prowadzący przedstawił dzieciom definicje pojęć: globalizacja, amerykanizacja, korporacja, społeczna odpowiedzialność biznesu. Zadaniem dzieci było wymienienie globalnych marek, których działalność może zmieniać życie mieszkańców Ziemi. Wśród najpopularniejszych brandów według młodych odkrywców znalazły się: Coca-Cola, Johnson &Johnson, Nestle. Wykładowca, bazując na wskaźnikach ekonomicznych, omówił procesy i zjawiska, które za sprawą wielkich koncernów wpływają na zmianę społecznej rzeczywistości. Dzieci miały możliwość udziału w dyskusji na wzór debaty oksfordzkiej, gdzie tezą dysputy było zdanie: „Dziś korporacje rządzą naszym życiem. To one decydują o tym, co jemy, co oglądamy, w co się ubieramy, gdzie pracujemy i co robimy. Za i przeciw”.
Celem zajęć było uwrażliwienie młodych odkrywców na różnice kulturowe mieszkańców wybranych krajów Europy i świata. Prowadzący za pośrednictwem opowieści i zabawnych anegdot oraz zdjęć i filmików z podróży zachęcił dzieci do dzielenia się ich doświadczeniami z własnych podróży. Dzieci, z wykorzystaniem elementów języka angielskiego, mogły poznać kulturę i obyczajowość m.in. Irlandczyków, Meksykanów, Japończyków, a także wybranych mniejszości etnicznych (w tym Lapończyków, Basków czy polskich Tatarów).
Dzieci dowiedziały się o tym, czym jest myślenie wizualne i jakimi zasadami się rządzi. Dowiedziały się dlaczego w ogóle warto wkroczyć na ścieżkę wizualnego notowania swoich myśli. Poznały kilka reguł i zasad potwierdzających moc myślenia wizualnego. Wypróbowały różnorodne rodzaje markerów i innych narzędzi rysunkowych. Stworzyły mały bank ikon i poeksperymentowały z tłumaczeniem przekazu pisanego za pomocą obrazu. Młodzi odkrywcy samodzielnie tworzyli notatki wizualne, które zabrały ze sobą do domu.
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"