
Z przyjemnością informujemy, że Akademia Młodych Odkrywców PWSZ w Pile otrzymała dofinansowanie* w konkursie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a tym samym znalazła się w gronie wyróżnionych 65 projektów!
W ramach dotacji zaplanowaliśmy dla najmłodszych studentów Uczelni cykl wykładów, które realizowane będą od lutego do czerwca 2017 r.
Nowością w organizacji zajęć będzie podział dzieci na mniejsze grupy i realizowanie trzech różnych tematów w ciągu jednego zjazdu (łącznie 21 tematów!). Ponadto każda grupa wspierana będzie przez przeszkolonych studentów, którzy zostaną wyłonieni w drodze ogólnouczelnianej rekrutacji.
Nowy semestr zainaugurowany zostanie spotkaniem z 4 mentorami (ze stref edukacyjnych: humanistycznej, ekonomicznej, zdrowia i pielęgnacji, technicznej), którzy zachęcą dzieci do uczestnictwa w naukowym konkursie. Zadaniem konkursowym będzie stworzenie, pod opieką wybranego mentora, prezentacji multimedialnej pt. „Nauka moją pasją”. Czterech mentorów, koordynator i asystent projektu oraz po jednym przedstawicielu z każdej grupy młodych studentów utworzą kapitułę konkursu. Spośród zgłoszonych prezentacji kapituła wybierze 3 najlepsze, które nagrodzi wystąpieniem ich autorów podczas spotkania kończącego projekt oraz nagrodami rzeczowymi. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe certyfikaty.
6. rok Akademii Młodych Odkrywców zakończymy pokazem drukowania 3D (wraz wykładem nt. technik druku 3D, możliwościach jego wykorzystania w nauce, przemyśle i życiu codziennym oraz przygotują dla dzieci upominkowe wydruki).
Poniżej prezentujemy listę wykładowców i tematów:
W ramach projektu przygotowany zostanie krótki film promujący Akademię, a młodzi studenci otrzymają gadżety (koszulki, indeksy, birety, kubki, smyczki, identyfikatory) oraz nagrody w konkursie i certyfikaty potwierdzające udział w projekcie.
Honorowy patronat nad Akademią Młodych Odkrywców PWSZ w Pile sprawuje JM Rektor prof. nadzw. dr hab. Donat Mierzejewski.
* ponieważ projekt uzyskał dofinansowanie, a w konkursie wymagany był wkład własny, opiekunowie prawni studentów nadal będą zobligowani do uiszczania opłaty za uczestnictwo dzieci (100 zł/semestr). Uzyskane dofinansowanie poprzez zwiększenie liczby godzin i tematów zajęć, zwiększenie liczby grup, wzmocnienie opieki nad dziećmi, zakup niezbędnego sprzętu i materiałów dydaktycznych wpłynie na polepszenie jakości organizacji tej formy zajęć w PWSZ w Pile.
UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.
Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"